Vyhledávání

14 Čer 2019 3:29

Nové spoty představují medailony pěti nájemníků v programu Housing First v Brně. Nájemníci v nich vypráví svoje životní příběhy a ukazují radikální změnu, kterou díky programu Housing First prodělaly jejich životy.

„O lidech bez domova koluje spoustu předsudků. Proto jsme se rozhodli představit veřejnosti několik z těch, kteří ještě před pár měsíci neměli střechu nad hlavou a ukázat tak, že za každým člověkem se skrývá jedinečný příběh,“ říká vedoucí Referátu pro sociální integraci Jana Janečková.

„Videa ukazují, že svět není černobílý a že ani lidi bez domova nejde házet do jednoho pytle. Hledat nové cesty, jak lidem na dně vracet důstojnost, má smysl. Ukazuje se totiž, že bydlet zvládnou očividně všichni. A bydlení je přitom první podmínka, která jim umožní návrat k alespoň trochu normálnímu životu,“ dodává sociální pracovnice Markéta Musilová.

Program je součástí projektu Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Brně, který testuje ukončování bezdomovectví v českých podmínkách pomocí přístupu Housing First. Šedesáti pěti lidem bez domova bude nabídnuta možnost bydlet ve standardním nájemním bytě s intenzivní podporou sociálních pracovníků. Cílem je, aby si klient udržel bydlení a zotavil se.
Oblast: Bydlení
Projekt: HOUSING FIRST
Blog category: Články